2020 NSWRL junior representatives draw

All the news on the Canberra Raiders lower grades, affiliate clubs and the Canberra Raiders Cup

Moderator: GH Moderators

Locked
User avatar
The Greenhouse
Don Furner
Posts: 5829
Joined: July 11, 2018, 6:57 am

2020 NSWRL junior representatives draw

Post by The Greenhouse »

2020 NSWRL junior representatives draw

SG Ball

Round 1
Saturday 8 February
Canterbury Bulldogs V West Coast Pirates, Belmore Sports Ground, 11:00am
Sydney Roosters V North Sydney Bears, Henson Park, 11:30am
Balmain Tigers V Penrith Panthers, Leichhardt Oval, 12:00pm
Manly Sea Eagles V Newcastle Knights, Brookvale Oval, 12:00pm
Central Coast Roosters V St George Dragons, Morry Breen Oval, 12:30pm
Illawarra Steelers V Cronulla Sharks, Collegians Sporting Complex, 1:00pm
Canberra Raiders V Parramatta Eels, Belconnen Oval, 3:00pm
New Zealand Warriors V Victoria Thunderbolts, Trusts Stadium, 11:00am
BYE Western Suburbs Magpies, South Sydney Rabbitohs

Round 2
Saturday 15 February
Sydney Roosters V Western Suburbs Magpies, Henson Park, 11:30am
Balmain Tigers V Manly Sea Eagles, Leichhardt Oval, 12:00pm
North Sydney Bears V Illawarra Steelers, Macquarie University Sports Field, 12:30pm
Parramatta Eels V Cronulla Sharks, Ringrose Park, 1:00pm
Canterbury Bulldogs V South Sydney Rabbitohs, Belmore Sports Ground, 1:00pm
West Coast Pirates V St George Dragons, Ken Allen Field, Perth, 1:30pm
Penrith Panthers V Central Coast Roosters, Panthers Stadium, 3:00pm
Canberra Raiders V New Zealand Warriors, Belconnen Oval, 11:00am
BYE Newcastle Knights, Victoria Thunderbolts

Round 3
Saturday 22 February
Central Coast Roosters V South Sydney Rabbitohs, Morry Breen Oval, 11:15am
Sydney Roosters V Parramatta Eels, Henson Park, 11:30am
Western Suburbs Magpies V Cronulla Sharks, Campbelltown Stadium, 12:30pm
St George Dragons V Canterbury Bulldogs, Kogarah Jubilee Stadium, 1:00pm
West Coast Pirates V Newcastle Knights, Ken Allen Field, Perth, 1:30pm
Canberra Raiders V Victoria Thunderbolts, Belconnen Oval, 1:30pm
Manly Sea Eagles V Penrith Panthers, Brookvale Oval, 3:00pm
North Sydney Bears V New Zealand Warriors, Macquarie University Sports Field, 11:00am
BYE Balmain Tigers, Illawarra Steelers

Round 4
Saturday 29 February
South Sydney Rabbitohs V Balmain Tigers, Redfern Oval, 11:30am
Western Suburbs Magpies V Illawarra Steelers, Campbelltown Stadium, 12:30pm
Sydney Roosters V Canberra Raiders, Henson Park, 1:00pm
St George Dragons V Manly Sea Eagles, Mascot Oval, 1:00pm
Penrith Panthers V West Coast Pirates, Panthers Stadium, 1:00pm
Victoria Thunderbolts V Parramatta Eels, Casey Fields, Melbourne, 2:00pm
Newcastle Knights V Canterbury Bulldogs, Maitland Sports Ground, 2:00pm
Sunday 1 March
Cronulla Sharks V New Zealand Warriors, Shark Park, 10:00am
BYE North Sydney Bears, Central Coast Roosters

Round 5
Saturday 7 March
South Sydney Rabbitohs V Penrith Panthers, Redfern Oval, 11:30am
Central Coast Roosters V Balmain Tigers, Morry Breen Oval, 12:30pm
North Sydney Bears V Western Suburbs Magpies, Macquarie University Sports Field, 12:30pm
St George Dragons V Newcastle Knights, Mascot Oval, 1:00pm
West Coast Pirates V Manly Sea Eagles, Ken Allen Field, Perth, 1:30pm
Victoria Thunderbolts V Illawarra Steelers, Haines Drive Reserve, Melbourne, 2:00pm
Canberra Raiders V Cronulla Sharks, Seiffert Oval, 3:00pm
New Zealand Warriors V Parramatta Eels, Trusts Stadium, 11:00am
BYE Sydney Roosters, Canterbury Bulldogs

Round 6
Saturday 14 March
Newcastle Knights V Central Coast Roosters, Cessnock Sports Ground, 11:00am
South Sydney Rabbitohs V West Coast Pirates, Redfern Oval, 1:00pm
Parramatta Eels V Western Suburbs Magpies, Ringrose Park, 1:00pm
St George Dragons V Balmain Tigers, Mascot Oval, 1:00pm
Manly Sea Eagles V Canterbury Bulldogs, HE Laybutt Field, 1:30pm
Victoria Thunderbolts V North Sydney Bears, Haines Drive Reserve, Melbourne, 2:00pm
Cronulla Sharks V Sydney Roosters, Shark Park, 2:00pm
Sunday 15 March
Illawarra Steelers V New Zealand Warriors, Ziems Park, 10:00am
BYE Penrith Panthers, Canberra Raiders

Round 7
Saturday 21 March
Canterbury Bulldogs V Central Coast Roosters, Belmore Sports Ground, 11:30am
Parramatta Eels V North Sydney Bears, McCredie Park, 1:00pm
Manly Sea Eagles V South Sydney Rabbitohs, Brookvale Oval, 1:00pm
Western Suburbs Magpies V Canberra Raiders, Campbelltown Stadium, 1:15pm
Penrith Panthers V St George Dragons, Windsor Sports Complex, 1:30pm
Cronulla Sharks V Victoria Thunderbolts, Shark Park, 2:00pm
Newcastle Knights V Balmain Tigers, Cessnock Sports Ground, 2:00pm
Illawarra Steelers V Sydney Roosters, Collegians Sporting Complex, 2:30pm
BYE West Coast Pirates, New Zealand Warriors

Round 8
Saturday 28 March
South Sydney Rabbitohs V St George Dragons, Redfern Oval, 11:30am
Balmain Tigers V Canterbury Bulldogs, Leichhardt Oval, 12:00pm
West Coast Pirates V Central Coast Roosters, Ken Allen Field, Perth, 1:30pm
Penrith Panthers V Newcastle Knights, Panthers Stadium, 1:30pm
Western Suburbs Magpies V Victoria Thunderbolts, Kirkham Park, 2:00pm
Illawarra Steelers V Canberra Raiders, Collegians Sporting Complex, 2:00pm
Cronulla Sharks V North Sydney Bears, Shark Park, 2:00pm
Sunday 29 March
New Zealand Warriors V Sydney Roosters, Mt Smart Stadium, 9:00am
BYE Parramatta Eels, Manly Sea Eagles

Round 9
Saturday 4 April
New Zealand Warriors V Western Suburbs Magpies, Mt Smart Stadium, 10:45am
Central Coast Roosters V Manly Sea Eagles, Morry Breen Oval, 11:45am
Victoria Thunderbolts V Sydney Roosters, Haines Drive Reserve, Melbourne, 1:00pm
Balmain Tigers V West Coast Pirates, Leichhardt Oval, 1:00pm
Parramatta Eels V Illawarra Steelers, New Era Stadium, 1:00pm
Canterbury Bulldogs V Penrith Panthers, Belmore Sports Ground, 1:00pm
North Sydney Bears V Canberra Raiders, North Sydney Oval, 1:30pm
Newcastle Knights V South Sydney Rabbitohs, St Johns Oval, 2:00pm
BYE St George Dragons, Cronulla Sharks

Harold Matthews

Round 1
Saturday 8 February
Sydney Roosters V North Sydney Bears, Henson Park, 10:00am
Balmain Tigers V Penrith Panthers, Leichhardt Oval, 10:30am
Manly Sea Eagles V Newcastle Knights, Brookvale Oval, 10:30am
Central Coast Roosters V St George Dragons, Morry Breen Oval, 11:15am
Illawarra Steelers V Cronulla Sharks, Collegians Sporting Complex, 11:30am
Canberra Raiders V Parramatta Eels, Belconnen Oval, 1:30pm
BYE Western Suburbs Magpies, Canterbury Bulldogs, South Sydney Rabbitohs

Round 2
Saturday 15 February
Sydney Roosters V Western Suburbs Magpies, Henson Park, 10:00am
Balmain Tigers V Manly Sea Eagles, Leichhardt Oval, 10:30am
North Sydney Bears V Illawarra Steelers, Macquarie University Sports Field, 11:00am
Parramatta Eels V Cronulla Sharks, Ringrose Park, 11:30am
Canterbury Bulldogs V South Sydney Rabbitohs, Belmore Sports Ground, 11:30am
Penrith Panthers V Central Coast Roosters, Panthers Stadium, 1:30pm
Canberra Raiders V St George Dragons, Belconnen Oval, 1:30pm
BYE Newcastle Knights

Round 3
Saturday 22 February
Central Coast Roosters V South Sydney Rabbitohs, Morry Breen Oval, 10:00am
Sydney Roosters V Parramatta Eels, Henson Park, 10:00am
St George Dragons V Canterbury Bulldogs, Kogarah Jubilee Stadium, 11:30am
Western Suburbs Magpies V Cronulla Sharks, Campbelltown Stadium, 12:30pm
Illawarra Steelers V Newcastle Knights, Collegians Sporting Complex, 1:30pm
Manly Sea Eagles V Penrith Panthers, Brookvale Oval, 3:00pm
Sunday 23 February
North Sydney Bears V Balmain Tigers, Macquarie University Sports Field, 10:30am
BYE Canberra Raiders

Round 4
Saturday 29 February
South Sydney Rabbitohs V Balmain Tigers, Redfern Oval, 10:00am
Western Suburbs Magpies V Illawarra Steelers, Campbelltown Stadium, 11:00am
Sydney Roosters V Canberra Raiders, Henson Park, 11:30am
St George Dragons V Manly Sea Eagles, Mascot Oval, 11:30am
Newcastle Knights V Canterbury Bulldogs, Maitland Sports Ground, 12:30pm
Central Coast Roosters V Parramatta Eels, Morry Breen Oval, 1:10pm
Sunday 1 March
Cronulla Sharks V Penrith Panthers, Shark Park, 12:00pm
BYE North Sydney Bears

Round 5
Saturday 7 March
South Sydney Rabbitohs V Penrith Panthers, Redfern Oval, 10:00am
Parramatta Eels V Manly Sea Eagles, Ringrose Park, 10:00am
North Sydney Bears V Western Suburbs Magpies, Macquarie University Sports Field, 11:00am
Central Coast Roosters V Balmain Tigers, Morry Breen Oval, 11:15am
St George Dragons V Newcastle Knights, Mascot Oval, 11:30am
Canterbury Bulldogs V Sydney Roosters, Belmore Sports Ground, 11:30am
Canberra Raiders V Cronulla Sharks, Seiffert Oval, 1:30pm
BYE Illawarra Steelers

Round 6
Saturday 14 March
Parramatta Eels V Western Suburbs Magpies, Ringrose Park, 10:00am
South Sydney Rabbitohs V North Sydney Bears, Redfern Oval, 11:00am
St George Dragons V Illawarra Steelers, Mascot Oval, 11:30am
Cronulla Sharks V Sydney Roosters, Shark Park, 12:00pm
Manly Sea Eagles V Canterbury Bulldogs, HE Laybutt Field, 12:00pm
Newcastle Knights V Canberra Raiders, Cessnock Sports Ground, 2:00pm
BYE Balmain Tigers, Penrith Panthers, Central Coast Roosters

Round 7
Saturday 21 March
Canterbury Bulldogs V Central Coast Roosters, Belmore Sports Ground, 10:00am
Parramatta Eels V North Sydney Bears, McCredie Park, 11:30am
Manly Sea Eagles V South Sydney Rabbitohs, Brookvale Oval, 11:30am
Western Suburbs Magpies V Canberra Raiders, Campbelltown Stadium, 11:45am
Penrith Panthers V St George Dragons, Windsor Sports Complex, 12:00pm
Newcastle Knights V Balmain Tigers, Cessnock Sports Ground, 12:30pm
Illawarra Steelers V Sydney Roosters, Collegians Sporting Complex, 1:00pm
BYE Cronulla Sharks

Round 8
Saturday 28 March
South Sydney Rabbitohs V St George Dragons, Redfern Oval, 10:00am
Balmain Tigers V Canterbury Bulldogs, Leichhardt Oval, 10:30am
Penrith Panthers V Newcastle Knights, Panthers Stadium, 12:00pm
Cronulla Sharks V North Sydney Bears, Shark Park, 12:00pm
Illawarra Steelers V Canberra Raiders, Collegians Sporting Complex, 12:30pm
Western Suburbs Magpies V Central Coast Roosters, Kirkham Park, 12:30pm
BYE Sydney Roosters, Parramatta Eels, Manly Sea Eagles

Round 9
Saturday 4 April
Parramatta Eels V Illawarra Steelers, New Era Stadium, 10:00am
Central Coast Roosters V Sydney Roosters, Morry Breen Oval, 10:30am
Manly Sea Eagles V Western Suburbs Magpies, HE Laybutt Field, 10:30am
Balmain Tigers V Cronulla Sharks, Leichhardt Oval, 11:30am
Canterbury Bulldogs V Penrith Panthers, Belmore Sports Ground, 11:30am
North Sydney Bears V Canberra Raiders, North Sydney Oval, 12:00pm
Newcastle Knights V South Sydney Rabbitohs, Maitland Sports Ground, 12:30pm
BYE St George Dragons

Tarsha Gale Cup

Round 1
Saturday 8 February
Illawarra Steelers V Cronulla Sharks, Collegians Sporting Complex, 10:00am
St George Dragons V Newcastle Knights, Morry Breen Oval, 10:00am
Canberra Raiders V Parramatta Eels, Belconnen Oval, 12:00pm
Sydney Roosters Indigenous Academy V Canterbury Bulldogs, Henson Park, 1:00pm
Wests Tigers V Penrith Panthers, Leichhardt Oval, 1:30pm

Round 2
Saturday 15 February
Parramatta Eels V Sydney Roosters Indigenous Academy, Ringrose Park, 10:00am
Canterbury Bulldogs V St George Dragons, Belmore Sports Ground, 10:00am
Canberra Raiders V Penrith Panthers, Belconnen Oval, 12:00pm
Wests Tigers V Illawarra Steelers, Leichhardt Oval, 1:30pm
Newcastle Knights V Cronulla Sharks, Maitland Sports Ground, 1:30pm

Round 3
Saturday 22 February
St George Dragons V Parramatta Eels, Kogarah Jubilee Stadium, 10:00am
Canterbury Bulldogs V Cronulla Sharks, Belmore Sports Ground, 10:00am
Illawarra Steelers V Newcastle Knights, Collegians Sporting Complex, 12:00pm
Canberra Raiders V Wests Tigers, Belconnen Oval, 12:00pm
Sydney Roosters Indigenous Academy V Penrith Panthers, Henson Park, 1:00pm

Round 4
Saturday 29 February
Wests Tigers V Parramatta Eels, Campbelltown Stadium, 9:30am
St George Dragons V Illawarra Steelers, Mascot Oval, 10:00am
Newcastle Knights V Canterbury Bulldogs, Maitland Sports Ground, 12:30pm
Sydney Roosters Indigenous Academy V Canberra Raiders, Henson Park, 2:30pm
Sunday 1 March
Cronulla Sharks V Penrith Panthers, Shark Park, 2:00pm

Round 5
Saturday 7 March
Sydney Roosters Indigenous Academy V Wests Tigers, Morry Breen Oval, 10:00am
St George Dragons V Cronulla Sharks, Mascot Oval, 10:00am
Penrith Panthers V Illawarra Steelers, St Marys Leagues Stadium, 10:00am
Parramatta Eels V Newcastle Knights, Ringrose Park, 11:30am
Canberra Raiders V Canterbury Bulldogs, Seiffert Oval, 12:00pm

Round 6
Saturday 14 March
St George Dragons V Wests Tigers, Mascot Oval, 10:00am
Cronulla Sharks V Sydney Roosters Indigenous Academy, Shark Park, 10:00am
Canterbury Bulldogs V Illawarra Steelers, Belmore Sports Ground, 10:00am
Parramatta Eels V Penrith Panthers, Ringrose Park, 11:30am
Newcastle Knights V Canberra Raiders, Cessnock Sports Ground, 12:30pm

Round 7
Saturday 21 March
Parramatta Eels V Canterbury Bulldogs, McCredie Park, 10:00am
Penrith Panthers V St George Dragons, Windsor Sports Complex, 10:30am
Newcastle Knights V Wests Tigers, Cessnock Sports Ground, 11:00am
Illawarra Steelers V Sydney Roosters Indigenous Academy, Collegians Sporting Complex, 11:30am
Cronulla Sharks V Canberra Raiders, Shark Park, 12:00pm

Round 8
Saturday 28 March
Cronulla Sharks V Parramatta Eels, Shark Park, 10:00am
Penrith Panthers V Newcastle Knights, Panthers Stadium, 10:30am
Illawarra Steelers V Canberra Raiders, Collegians Sporting Complex, 11:00am
Sydney Roosters Indigenous Academy, Mascot Oval, 11:00am
Wests Tigers V Canterbury Bulldogs, Leichhardt Oval, 1:30pm

Round 9
Friday 2 April
Canberra Raiders V St George Dragons, Canberra Stadium, 6:00pm
Saturday 4 April
Canterbury Bulldogs V Penrith Panthers, Belmore Sports Ground, 10:00am
Newcastle Knights V Sydney Roosters Indigenous Academy, St Johns Oval, 11:00am
Parramatta Eels V Illawarra Steelers, New Era Stadium, 11:30am
Wests Tigers V Cronulla Sharks, Leichhardt Oval, 2:00pm
The Greenhouse score update service
Locked