2018 NSWRL junior representatives draw
Posted: January 30, 2018, 8:45 pm
2018 NSWRL junior representatives draw
Harold Matthews
Round 1
Saturday 10 February
Canberra Raiders v Souths, Raiders Belconnen, 12:15pm
Penrith v Balmain, Panthers Stadium, 9:40am
Illawarra v Wests, Ron Costello Oval, Shellharbour, 11:30am
Newcastle v St George, Cessnock Sportsground, 12:00pm
Cronulla v Central Coast, Shark Park, 12:00pm
Roosters v Canterbury, Henson Park, 10:00am
Manly v Norths, Brookvale Oval, 10:30am
BYE Parramatta
Round 2
Saturday 17 February
Souths v Illawarra, Redfern Oval, 10:30am
Canberra Raiders v Penrith, Raiders Belconnen, 12:45pm
Parramatta v Manly, New Era Stadium, 10:00am
Cronulla v Canterbury, Sharks Academy, 12:00pm
St George v Roosters, Norford Park, 10:30am
Central Coast v Wests, Morry Breen Oval, 12:00pm
Balmain v Newcastle, Leichhardt Oval, 4:00pm
BYE Norths
Round 3
Saturday 24 February
Souths v St George, Redfern Oval, 10:30am
Canberra Raiders v Cronulla, Raiders Belconnen, 12:45pm
Penrith v Parramatta, St Marys Stadium, 12:00pm
Roosters V Illawarra, Henson Park, 10:00am
Newcastle v Norths, Maitland Sports Ground, 12:00pm
Canterbury v Manly, Belmore Sports Ground, 11:30am
BYE Central Coast
Round 4
Saturday 3 March
Norths v Penrith, Forestville Oval, 10:00am
Roosters v Canberra Raiders Henson Park, 12:00pm
Parramatta v Souths, New Era Stadium, 10:00am
Canterbury v Balmain, Belmore Sports Ground, 11:30am
St George v Wests, Norford Park, Sefton, 10:00am
Manly v Central Coast, Brookvale Oval, 11:00am
Newcastle v Cronulla, Cessnock Sports Ground, TBA
Round 5
Saturday 10 March
Souths v Norths, Redfern Oval, 10:30am
Illawarra v Manly, Collegians Sporting Complex, 10:00am
Central Coast v Canterbury, Morry Breen Oval, 12:00pm
Wests v Parramatta, Campbelltown Stadium, 10:30am
Balmain v Roosters, Leichhardt Oval, 10:00am
Cronulla v St George, Shark Park, 12:00pm
Penrith v Newcastle, Panthers Stadium, 1:30pm
BYE Canberra Raiders
Round 6
Saturday 17 March
Norths v Wests, Forestville Oval, 10:00am
Souths v Roosters, Erskineville Oval, 10:30am
Parramatta v Cronulla, New Era Stadium, 10:00am
Newcastle v Central Coast, Cessnock Sportsground, 12:00pm
St George v Illawarra, Kogarah Jubilee Oval, 10:30am
Canterbury v Penrith, Belmore Sports Ground, 11:30am
Manly v Canberra Raiders, HE Laybutt, 12:30pm
BYE Balmain
Round 7
Saturday 24 March
Souths v Canterbury, Redfern Oval, 10:30am
Wests v Canberra Raiders, Kirkham Oval, Camden, 10:30am
Penrith v Central Coast, St Marys Stadium, 10:30am
Illawarra v Newcastle, Collegians Sporting Complex, 12:00pm
Cronulla v Norths, Shark Park, 12:00pm
Balmain v Manly, Leichhardt Oval, 10:00am
Parramatta v Roosters, New Era Stadium, 10:00am
BYE St George
Round 8
Thursday 29 March
Norths v Roosters, Redfern Oval, 5:30pm
Saturday 31 March
Penrith v Illawarra, Panthers Stadium, 4:30pm
Central Coast v Souths, Morry Breen Oval, 12:00pm
Cronulla v Balmain, Sharks Academy, 12:00pm
Canterbury v Parramatta, Belmore Sports Ground, 11:30am
Manly v St George, HE Laybutt, 10:30am
Sunday 1 April
Canberra Raiders v Newcastle, Seiffert Oval, Queanbeyan, 12:45pm
BYE Wests
Round 9
Saturday 7 April
Central Coast v Roosters, Morry Breen Oval, 12:00pm
Parramatta v Newcastle, New Era Stadium, 12:30pm
Illawarra v Cronulla, Wollongong Stadium, 10:30am
St George v Penrith, Kogarah Jubilee Oval, 10:30am
Wests v Manly, Campbelltown Stadium, 9:30am
Sunday 8 April
Norths v Canberra Raiders, North Sydney Oval, 11:30am
SG Ball
Round 1
Saturday 10 February
Canberra Raiders v Souths, Raiders Belconnen, 1:30pm
Penrith v Balmain, Panthers Stadium, 11:00am
Illawarra v Wests, Wollongong Stadium, 5:30pm
Newcastle v St George, Cessnock Sportsground, 1:30pm
Cronulla v Central Coast, Shark Park, 1:45pm
Western Australia v Parramatta, Ken Allen Field, 11:00am
Roosters v Canterbury, Henson Park, 11:30am
Manly v Norths, Brookvale Oval, 12:00pm
Round 2
Saturday 17 February
Souths v Illawarra, Redfern Oval, 1:15pm
Canberra Raiders v Penrith, Raiders Belconnen, 1:30pm
Parramatta v Manly, New Era Stadium, 11:30am
Cronulla v Canterbury, Sharks Academy, 1:30pm
St George v Roosters, Kogarah Jubilee Oval, 12:00pm
Central Coast v Wests, Morry Breen Oval, 1:30pm
Balmain v Newcastle, Leichhardt Oval, 5:30pm
Norths v Western Australia, Erskineville Oval, TBA
Round 3
Saturday 24 February
Souths v St George, Redfern Oval, 1:15pm
Canberra Raiders v Cronulla, Raiders Belconnen, 1:30pm
Penrith v Parramatta, St Marys, 1:30pm
Roosters v Illawarra, Henson Park, 11:30am
Newcastle v Norths, Maitland Sports Ground, 1:30pm
Central Coast v Western Australia, Morry Breen Oval, 1:30pm
Canterbury v Manly, Belmore Sports Ground, 1:00pm
Wests v Balmain, Campbelltown Stadium, 12:15pm
Round 4
Saturday 3 March
Western Australia v Illawarra, Ken Allen Field, 11:00am
Norths v Penrith, Forestville Oval, 11:30am
Roosters v Canberra Raiders, Henson Park, 1:30pm
Parramatta v Souths, New Era Stadium, 11:30am
Canterbury v Balmain, Belmore Sports Ground, 1:00pm
St George v Wests, Norford Park, Sefton, 11:30am
Manly v Central Coast, Brookvale Oval, 1:30pm
Newcastle v Cronulla, Cessnock Sports Ground, TBA
Round 5
Saturday 10 March
Souths v Norths, Redfern Oval, 1:15pm
Canberra Raiders v Western Australia, Raiders HQ, Bruce, TBA
Illawarra v Manly, Collegians Sporting Complex, 11:30am
Central Coast v Canterbury, Morry Breen Oval, 1:30pm
Wests v Parramatta, Campbelltown Stadium, 12:00pm
Balmain v Roosters, Leichhardt Oval, 11:30am
Cronulla v St George, Shark Park, 1:45pm
Penrith v Newcastle, St Marys Stadium, 3:00pm
Round 6
Saturday 17 March
Western Australia v Balmain, Ken Allen Field, 11:00am
Norths v Wests, Forestville Oval, 11:30am
Souths v Roosters, Erskineville Oval, 1:15pm
Parramatta v Cronulla, New Era Stadium, 11:30am
Newcastle v Central Coast, Cessnock Sportsground, 1:30pm
St George v Illawarra, Kogarah Jubilee Oval, 12:00pm
Canterbury v Penrith, Belmore Sports Ground, 1:00pm
Manly v Canberra Raiders, HE Laybutt, 2:00pm
Round 7
Saturday 24 March
Souths v Canterbury, Redfern Oval, 1:15pm
Wests v Canberra Raiders, Kirkham Oval, Camden, 12:00pm
Penrith v Central Coast, St Mary Stadium, 12:00pm
Illawarra v Newcastle, Collegians Sporting Complex, 1:30pm
Cronulla v Norths, Shark Park, 1:45pm
St George v Western Australia, Norford Park, Sefton, 10:30am
Balmain v Manly, Leichhardt Oval, 11:30am
Round 8
Thursday 29 March
Norths v Roosters, Redfern Oval, 7:00pm
Friday 30 March
Western Australia v Wests, Ken Allen Field, 4:00pm
Saturday 31 March
Penrith v Illawarra, Panthers Stadium, 6:00pm
Central Coast v Souths, Morry Breen Oval, 1:30pm
Cronulla v Balmain, Sharks Academy, 1:45pm
Canterbury v Parramatta, Belmore Sports Ground, 1:00pm
Manly v St George, HE Laybutt, 12:00pm
Sunday 1 April
Canberra Raiders v Newcastle Knights, Seiffert Oval, 1:30pm
Round 9
Saturday 7 April
Western Australia v Canterbury, Dorrien Gardens, 11:00am
Central Coast v Roosters, Morry Breen Oval, 1:30pm
Parramatta v Newcastle, New Era Stadium, 2:00pm
Illawarra v Cronulla, Wollongong Stadium, 12:00pm
St George v Penrith, Kogarah Jubilee Oval, 12:00pm
Wests v Manly, Campbelltown Stadium, 11:00am
Balmain v Souths, Leichhardt Oval, 11:30am
Sunday 8 April
Norths v Canberra Raiders, North Sydney Oval, 1:00pm
Finals
Week 1 Saturday 14 April
1. 1st v 4th
2. 2nd v 3rd
3. Elimination 5th v 8th
4. Elimination 6th v 7th
Week 2 Saturday 21 April
5. Loser 1 v Winner 3
6. Loser 2 v Winner 4
Week 3 Saturday 28 April
8. Winner 1 v Winner 7
9. Winners 2 v Winner 6
Grand Final – Week 4 Saturday 5 May
10. Winner 8 v Winner 9
National Under 18s Final
Sunday 13 May
Winner SG Ball v Winner Mal Meninga Cup, Queensland
Harold Matthews
Round 1
Saturday 10 February
Canberra Raiders v Souths, Raiders Belconnen, 12:15pm
Penrith v Balmain, Panthers Stadium, 9:40am
Illawarra v Wests, Ron Costello Oval, Shellharbour, 11:30am
Newcastle v St George, Cessnock Sportsground, 12:00pm
Cronulla v Central Coast, Shark Park, 12:00pm
Roosters v Canterbury, Henson Park, 10:00am
Manly v Norths, Brookvale Oval, 10:30am
BYE Parramatta
Round 2
Saturday 17 February
Souths v Illawarra, Redfern Oval, 10:30am
Canberra Raiders v Penrith, Raiders Belconnen, 12:45pm
Parramatta v Manly, New Era Stadium, 10:00am
Cronulla v Canterbury, Sharks Academy, 12:00pm
St George v Roosters, Norford Park, 10:30am
Central Coast v Wests, Morry Breen Oval, 12:00pm
Balmain v Newcastle, Leichhardt Oval, 4:00pm
BYE Norths
Round 3
Saturday 24 February
Souths v St George, Redfern Oval, 10:30am
Canberra Raiders v Cronulla, Raiders Belconnen, 12:45pm
Penrith v Parramatta, St Marys Stadium, 12:00pm
Roosters V Illawarra, Henson Park, 10:00am
Newcastle v Norths, Maitland Sports Ground, 12:00pm
Canterbury v Manly, Belmore Sports Ground, 11:30am
BYE Central Coast
Round 4
Saturday 3 March
Norths v Penrith, Forestville Oval, 10:00am
Roosters v Canberra Raiders Henson Park, 12:00pm
Parramatta v Souths, New Era Stadium, 10:00am
Canterbury v Balmain, Belmore Sports Ground, 11:30am
St George v Wests, Norford Park, Sefton, 10:00am
Manly v Central Coast, Brookvale Oval, 11:00am
Newcastle v Cronulla, Cessnock Sports Ground, TBA
Round 5
Saturday 10 March
Souths v Norths, Redfern Oval, 10:30am
Illawarra v Manly, Collegians Sporting Complex, 10:00am
Central Coast v Canterbury, Morry Breen Oval, 12:00pm
Wests v Parramatta, Campbelltown Stadium, 10:30am
Balmain v Roosters, Leichhardt Oval, 10:00am
Cronulla v St George, Shark Park, 12:00pm
Penrith v Newcastle, Panthers Stadium, 1:30pm
BYE Canberra Raiders
Round 6
Saturday 17 March
Norths v Wests, Forestville Oval, 10:00am
Souths v Roosters, Erskineville Oval, 10:30am
Parramatta v Cronulla, New Era Stadium, 10:00am
Newcastle v Central Coast, Cessnock Sportsground, 12:00pm
St George v Illawarra, Kogarah Jubilee Oval, 10:30am
Canterbury v Penrith, Belmore Sports Ground, 11:30am
Manly v Canberra Raiders, HE Laybutt, 12:30pm
BYE Balmain
Round 7
Saturday 24 March
Souths v Canterbury, Redfern Oval, 10:30am
Wests v Canberra Raiders, Kirkham Oval, Camden, 10:30am
Penrith v Central Coast, St Marys Stadium, 10:30am
Illawarra v Newcastle, Collegians Sporting Complex, 12:00pm
Cronulla v Norths, Shark Park, 12:00pm
Balmain v Manly, Leichhardt Oval, 10:00am
Parramatta v Roosters, New Era Stadium, 10:00am
BYE St George
Round 8
Thursday 29 March
Norths v Roosters, Redfern Oval, 5:30pm
Saturday 31 March
Penrith v Illawarra, Panthers Stadium, 4:30pm
Central Coast v Souths, Morry Breen Oval, 12:00pm
Cronulla v Balmain, Sharks Academy, 12:00pm
Canterbury v Parramatta, Belmore Sports Ground, 11:30am
Manly v St George, HE Laybutt, 10:30am
Sunday 1 April
Canberra Raiders v Newcastle, Seiffert Oval, Queanbeyan, 12:45pm
BYE Wests
Round 9
Saturday 7 April
Central Coast v Roosters, Morry Breen Oval, 12:00pm
Parramatta v Newcastle, New Era Stadium, 12:30pm
Illawarra v Cronulla, Wollongong Stadium, 10:30am
St George v Penrith, Kogarah Jubilee Oval, 10:30am
Wests v Manly, Campbelltown Stadium, 9:30am
Sunday 8 April
Norths v Canberra Raiders, North Sydney Oval, 11:30am
SG Ball
Round 1
Saturday 10 February
Canberra Raiders v Souths, Raiders Belconnen, 1:30pm
Penrith v Balmain, Panthers Stadium, 11:00am
Illawarra v Wests, Wollongong Stadium, 5:30pm
Newcastle v St George, Cessnock Sportsground, 1:30pm
Cronulla v Central Coast, Shark Park, 1:45pm
Western Australia v Parramatta, Ken Allen Field, 11:00am
Roosters v Canterbury, Henson Park, 11:30am
Manly v Norths, Brookvale Oval, 12:00pm
Round 2
Saturday 17 February
Souths v Illawarra, Redfern Oval, 1:15pm
Canberra Raiders v Penrith, Raiders Belconnen, 1:30pm
Parramatta v Manly, New Era Stadium, 11:30am
Cronulla v Canterbury, Sharks Academy, 1:30pm
St George v Roosters, Kogarah Jubilee Oval, 12:00pm
Central Coast v Wests, Morry Breen Oval, 1:30pm
Balmain v Newcastle, Leichhardt Oval, 5:30pm
Norths v Western Australia, Erskineville Oval, TBA
Round 3
Saturday 24 February
Souths v St George, Redfern Oval, 1:15pm
Canberra Raiders v Cronulla, Raiders Belconnen, 1:30pm
Penrith v Parramatta, St Marys, 1:30pm
Roosters v Illawarra, Henson Park, 11:30am
Newcastle v Norths, Maitland Sports Ground, 1:30pm
Central Coast v Western Australia, Morry Breen Oval, 1:30pm
Canterbury v Manly, Belmore Sports Ground, 1:00pm
Wests v Balmain, Campbelltown Stadium, 12:15pm
Round 4
Saturday 3 March
Western Australia v Illawarra, Ken Allen Field, 11:00am
Norths v Penrith, Forestville Oval, 11:30am
Roosters v Canberra Raiders, Henson Park, 1:30pm
Parramatta v Souths, New Era Stadium, 11:30am
Canterbury v Balmain, Belmore Sports Ground, 1:00pm
St George v Wests, Norford Park, Sefton, 11:30am
Manly v Central Coast, Brookvale Oval, 1:30pm
Newcastle v Cronulla, Cessnock Sports Ground, TBA
Round 5
Saturday 10 March
Souths v Norths, Redfern Oval, 1:15pm
Canberra Raiders v Western Australia, Raiders HQ, Bruce, TBA
Illawarra v Manly, Collegians Sporting Complex, 11:30am
Central Coast v Canterbury, Morry Breen Oval, 1:30pm
Wests v Parramatta, Campbelltown Stadium, 12:00pm
Balmain v Roosters, Leichhardt Oval, 11:30am
Cronulla v St George, Shark Park, 1:45pm
Penrith v Newcastle, St Marys Stadium, 3:00pm
Round 6
Saturday 17 March
Western Australia v Balmain, Ken Allen Field, 11:00am
Norths v Wests, Forestville Oval, 11:30am
Souths v Roosters, Erskineville Oval, 1:15pm
Parramatta v Cronulla, New Era Stadium, 11:30am
Newcastle v Central Coast, Cessnock Sportsground, 1:30pm
St George v Illawarra, Kogarah Jubilee Oval, 12:00pm
Canterbury v Penrith, Belmore Sports Ground, 1:00pm
Manly v Canberra Raiders, HE Laybutt, 2:00pm
Round 7
Saturday 24 March
Souths v Canterbury, Redfern Oval, 1:15pm
Wests v Canberra Raiders, Kirkham Oval, Camden, 12:00pm
Penrith v Central Coast, St Mary Stadium, 12:00pm
Illawarra v Newcastle, Collegians Sporting Complex, 1:30pm
Cronulla v Norths, Shark Park, 1:45pm
St George v Western Australia, Norford Park, Sefton, 10:30am
Balmain v Manly, Leichhardt Oval, 11:30am
Round 8
Thursday 29 March
Norths v Roosters, Redfern Oval, 7:00pm
Friday 30 March
Western Australia v Wests, Ken Allen Field, 4:00pm
Saturday 31 March
Penrith v Illawarra, Panthers Stadium, 6:00pm
Central Coast v Souths, Morry Breen Oval, 1:30pm
Cronulla v Balmain, Sharks Academy, 1:45pm
Canterbury v Parramatta, Belmore Sports Ground, 1:00pm
Manly v St George, HE Laybutt, 12:00pm
Sunday 1 April
Canberra Raiders v Newcastle Knights, Seiffert Oval, 1:30pm
Round 9
Saturday 7 April
Western Australia v Canterbury, Dorrien Gardens, 11:00am
Central Coast v Roosters, Morry Breen Oval, 1:30pm
Parramatta v Newcastle, New Era Stadium, 2:00pm
Illawarra v Cronulla, Wollongong Stadium, 12:00pm
St George v Penrith, Kogarah Jubilee Oval, 12:00pm
Wests v Manly, Campbelltown Stadium, 11:00am
Balmain v Souths, Leichhardt Oval, 11:30am
Sunday 8 April
Norths v Canberra Raiders, North Sydney Oval, 1:00pm
Finals
Week 1 Saturday 14 April
1. 1st v 4th
2. 2nd v 3rd
3. Elimination 5th v 8th
4. Elimination 6th v 7th
Week 2 Saturday 21 April
5. Loser 1 v Winner 3
6. Loser 2 v Winner 4
Week 3 Saturday 28 April
8. Winner 1 v Winner 7
9. Winners 2 v Winner 6
Grand Final – Week 4 Saturday 5 May
10. Winner 8 v Winner 9
National Under 18s Final
Sunday 13 May
Winner SG Ball v Winner Mal Meninga Cup, Queensland